Argentína - Uruguay - Brazília - Paraguay, Brazília, 17.10.2018, Raňajky

Argentína - Uruguay - Brazília - Paraguay

Termín:
Načítavam ... 17.10. - 30.10.2018 Zmeniť termín

Dĺžka: 14 dní / 10 nocí
Doprava: letecky (Praha) (-)
Strava: Raňajky
Číslo zájazdu: 58765140
3 848 € (-0 %) Nezáväzná objednávka
Popis zájezdu

Program zájazdu:

1.deň PRAHY (VIEDEŇ) - BUENOS AIRES

Stretnutie na letisku v Prahe dve hodiny pred plánovaným odletom. Odlet z Prahy do Buenos Aires.

2.deň BUENOS AIRES

Prílet do Buenos Aires, transfer do hotela, ubytovanie. Prehliadka mesta - hlavné námestie Plaza de Mayo vrátane prezidentského paláca Casa Rosada, Metropolitná katedrála, prejdete Avenida 9 de Julio ku slávnemu obelisku. V aristokratickej štvrti zvanej Recoleta sa nachádza kostol Panny Márie zo stĺpa a je druhým najstarším chrámom v meste. Historcká štvrť San Telmo, prechádzka do pitoreskný a pestrofarebnej štvrti La Boca, známe operné divadlo Colón. Možnosť posedenia nad pravým argentínskym šťavnatým steakom s pohárom červeného vína. Nocľah v Buenos Aires.

3.deň BUENOS AIRES

Ranný výlet do delty rieky Paraná, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od metropoly Buenos Aires. Vďaka tomu je toto miesto obľúbeným miestom pre trávenie víkendov miestnych obyvateľov. Pestré chatky rôznych štýlov sú roztrúsené po okolí rovnako ako malebné krčmičky. Popoludní voľno k návšteve početných múzeí či potulkám po centre Buenos Aires. Večer návšteva predstavenia tanga s večerou, kde sa snúbi tanečné umenie s luxusom a eleganciou. Nocľah v Buenos Aires.

4.deň BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – MONTEVIDEO

Transfer do prístavu v Buenos Aires. Plavba loďou do uruguajského Colonia del Sacramento. Prehliadka mesta, ktoré sa pýši zápisom v zozname UNESCO vďaka svojej prekrásnej historickej štvrti, ktorú si prezriete. V meste je množstvo dláždených ulíc, starobylých námestí, lucerien, automobilových veteránov atď. Uruguajci sú na toto mesto veľmi hrdí. Prejazd do Montevidea, ubytovanie a nocľah.

5.deň PUNTA DEL ESTE – MONTEVIDEO

Celodenný výlet do najznámejšieho uruguajského letoviska Punta del Este, ktoré leží v juhovýchodnej časti Uruguaja. Punta del Este je synonymom pre dobrý vkus, honorácie a mondénný život. Zaujímavosťou je aj maják, na ktorý možno vystúpiť po točitých schodoch, a kedy krištáľové panely, ktoré sú súčasťou jeho osvetľovacieho systému, boli privezené až z Francúzska. Zhruba o 13 kilometrov ďalej leží budova s názvom Casapueblo, ktorá bola postavená podľa návrhu uruguajského umelca Carlosa Paez Vilarórem. Pôvodne ho využíval ako letnú rezidenciu a dielňu, tu tiež strávil posledné dni svojho života. Teraz sa tu nachádza kaviareň, umelecké galérie a hotel, ktorý sa honosí prekrásnym výhľadom do okolia. Návrat do Montevidea, nocľah.

6.deň MONTEVIDEO

Prehliadka hlavného mesta Uruguaja. Staré centrum je plné koloniálnych budov, pôvabných zákutí, útulných kaviarní a reštaurácií, ktoré sa snúbi s modernou architektúrou bánk, umeleckých galérií a správnych úradov. Nočný život sa odohráva v mnohých kluboch a mnohokrát končí až za svitania. Okrem iného uvidíte Palacio Legislativo, Svetové obchodné centrum tvorené z troch veží, divadlo Solís, ktoré je najstarším uruguajským divadlom z roku 1856. Ďalej prejdete cez Plaza de Indipendencia, zastavíte sa pri Palacio Salvo pôvodne slúžiace ako hotel. V meste je tiež niekoľko nádherných parkov, ktoré tvoria oázu pokoja v inak rušnej metropole. U parku Batlló je trojboký žulový obelisk vysoký 40 metrov. Na každej jeho strane je bronzová socha, keď jedna predstavuje "zákon", ďalší "slobodu" a posledný "moc". Metropoliltná katedrála bola vysvätená v roku 1804, pôvodne tu stával menší tehlový kostol. Nocľah v Montevido.

7.deň MONTEVIDEO – BUENOS AIRES– FOZ DO IGUACU

Transfer do prístavu v Montevideu. Plavba loďou do Buenos Aires. Odtiaľ transfer na letisko a prelet do Iguacu. Po vybavení colných a pasových formalít prejazd na brazílsku stranu. Nocľah vo Foz do Iguacu.

8.deň VODOPÁDY IGUACU

Prehliadka vodopádov z argentínskej strany vrátane vyhliadky na "Diablov pažerák". Iguacu Park je tropický dažďový prales, ktorý bol vyhlásený za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO, je to jedna z najväčších zalesnených rezervácií v Južnej Amerike. Popoludní prehliadka vodopádov Iguacu z brazílskej strany. Širšie ako Viktóriine vodopády a vyššie než Niagara ponúkajú v dĺžke takmer 3 km nezabudnuteľný pohľad na 275 vodopádov a kaskád padajúcich do hĺbky až 80 m v tzv. Diablovom hrdle. majestátne hrmiace vodopády, pôsobivá vodná hmla pretkaná nespočetnými dúhami a čarovná scenéria okolitej prírody, to
sú vodopády Iguacu. Nocľah vo Foz do Iguacu.

9.deň CIUDAD DEL ESTE

Výlet do neďalekého paraguajského mestečka Ciudad del Este, ktoré je druhým najväčším mestom v Paraguaj a honosí sa nelichotivým prívlastkom ako najskorumpovanejšie mesto Južnej Ameriky. Mimochodom, Paraguaj je jednou z 23 krajín sveta, ktorá oficiálne diplomaticky uznáva Taiwan. V meste je preto veľa mešít a budhistických chrámov. Možnosť lacného nákupu suvenírov na miestnom trhovisku. Návrat do Brazílie. Nocľah vo Foz do Iguacu.

10.deň IGUACU – RIO DE JANEIRO

Transfer na letisko vo Foz do Iguacu, odlet do Rio de Janeira. Popoludní individuálne voľno, možnosť kúpania a relaxácie na najznámejšie brazílskej pláži Copacabana. Západ slnka môžete pozorovať s najobľúbenejším brazílskym kokteilom Caipirinha. Nocľah v Rio de Janeiro.

11.deň RIO DE JANEIRO

Po jazde autokarom okolo jazera Rodrigo de Freitas na úpätí hory Corcovado pokračujete pozemnou lanovkou tropickým pralesom idúca až tesne pod vrchol Corcovada. Po absolvovaní záverečných schodov k soche Krista Spasiteľa (Cristo Redentor) na vrcholku Corcovada sa Vám naskytne fantastický pohľad na Rio de Janeiro. Nasledovať bude odchod autokarom k druhému symbolu Rio de Janeira k Cukrovej homole. Prvou kabínkovou lanovkou vyjdete najskôr na horu Urca. Tu je možné ochutnať v ovocnom bare miestnu špecialitu - zmrzlinu z plodu Açaí, čo sú bobule rastúce na palmách v oblasti Paraná a Amazónie. Ďalšiou kabínkovou lanovkou vyjdete na Cukrovú homoľu (Pao de Acúcar), odkiaľ sa môžete kochať nádherným pohľadom na jedno z najkrajších miest sveta. Nocľah v Rio de Janeiro.

12.deň ODLET Z RIO DE JANEIRA

Dopoludnia individuálne voľno, ktoré môžete využiť na nákup suvenírov a predovšetkým exkluzívnej brazílskej kávy. Popoludní transfer na letisko, odlet z Rio de Janeira do Prahy.

13.deň PRILET DO PRAHY (VIEDNE)

CENA ZÁJAZDU ZAHŔŇA

leteckú dopravu (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok) 10 x nocľah v 3* hoteloch počas okruhu 10 x raňajky, 1x večera všetky autobusové transfery počas okruhu služby česky hovoriaceho sprievodcu (pri minimálnom počte 16 osôb) vstupné a prehliadky podľa programu

CENA ZÁJAZDU NEZAHŔŇA

letiskové a bezpečnostné taxy 529,- EUR odletovú taxu pri odlete z Argentíny 20,- USD fakultatívne výlety, vstupy nad rámec programu a prepitné cestovné poistenie ECP 3,30 EUR/osoba/deň

Ceny zájazdov sú kalkulované s cenami leteniek v optimálnej knihovacej triede. Príplatky za nadštandardné ubytovanie spracujeme na vyžiadanie. V prípade drahších leteniek bude táto cena zohľadnená v aktuálnej cenovej ponuke.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK